Estetik Karın Ameliyatları

Karın güzelleştirme ve liposuction işlemi 1000 TL DEN BASLAYAN FİYATLARLA
3.000 $'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
  • TUR DETAYLARI
  • FOTOĞRAFLAR
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ
  • GALERİ

Estetik Karın Ameliyatları Ankara

Karın estetiği ameliyatı; Abdominoplasti operasyonuna, özellikle batılı ülkelerde Tummy Tuck cerrahisi diye de isim verilir. Bu işlemde diyet ve egzersizle düzeltilemeyen yağ fazlaları alınır, cilt fazlası çıkarılır ve gerekiyorsa karın ön duvarında bulunan kilo yada hamileliklere bağlı karın kaslarındaki gevşekliklerde sıkılaştırılabilinir. Ayrıca hamilelik veya kilo alımı sonrası ortaya çıkan karındaki çatlaklarda bu operasyonla çıkarılan cilt ile beraber ya kaybolur yada azaltılır.

Bu ameliyat öncesinde nelere dikkat etmek gerekir?

Hastaların bu operasyonun yaklaşık 1 hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması çok önemlidir. Bu ilaçlar genellikle ağrı kesici olarak kullanılırlar ve ameliyat esnasında yada sonrasında kanamaya yol açabilirler. Ameliyat öncesinde eksiksiz bir şekilde biyokimyasal testler yapılıp özellikle, karaciğer, böbrek gibi organların fonksiyonları kontrol edilmelidir. Eğer hasta aşırı sigara içiyorsa, geçirilmiş bir akciğer rahatsızlığı varsa akciğer fonksiyonları da gözden geçirilmelidir. Bu operasyonda potansiyel tehlike bacaklarda bulunan varislerden kaynaklanır, gözden kaçırılmamalıdır. Varislerin varlığında bunlardan gelişecek pıhtıların önlenmesi çok önemlidir.

Şeker hastalığı veya yüksek tansiyonu olanlar bu operasyonu geçirebilirler mi?

Eğer şeker hastası ve kan şekeri tıbbi tedavi ile normal sınırlar içerisinde ise bu operasyonu geçirebilir. Yüksek tansiyonu olan bir bireyde karın estetiği ameliyatını eğer tansiyonu ilaçlar ile kontrol altında yani normal sınırlar içinde ise olabilir. Aksi takdirde bu değerler tedavi ile normal sınırlara ulaşılana kadar operasyon ertelenmelidir.

Sigara içenlerde karınestetiği operasyonu güvenle olabilirler mi?

Eğer düzetilecek problemler büyük miktarda doku çıkarılmasını gerektirmiyorsa ve hastanın solunum fonksiyonlarında problem yoksa tam karın estetiği değil de mini karın germe, liposuction ile karın konturu düzeltmesi olabilir. Liposuctionda sadece negatif basınçlı olduğu gibi hastanın ihtiyacına göre yağ parçalayan ve cildi geren ultrasonik liposuction yani bilinen adı ile VASER liposuctionda olabilir.

Daha önce karın bölgesinden ameliyat olanların karın estetiği ameliyatı olmalarında mahsur var mı?

Önceki ameliyat sonrasında karın ön yüzünde yatay ve uzun bir iz oluşmuşsa liposuctionla yağ alma operasyonları yapılabilir ancak klasik tam karın germe ameliyatı yapılması uygun olmaz. Bu tür durumlarda ters karın estetiği ameliyatı yapılabilir. Şayet önceki ameliyat sonrası karın ön yüzünde dikey bir iz kalmışsa bu iz kullanılarak karın estetiği ameliyatı yapılabilir. Eğer endoskopik yani karın üzerindeki küçük deliklerden girilerek yapılmışsa karın estetiği ameliyatları güvenle yapılabilir.

Karın estetiği ameliyatında hangi teknikler kullanılır?

Her karın estetiği adayındaki sorun farklı olur. Tüm hastalarımıza aynı teknik kullanılmaz. Eğer belirli bölgelerde yağ birikmesi varsa cilt üzerinde hiç kesi yapılmadan bu fazlalıkları liposuctionla alınabilir. Eğer bu esnada cilde de gerginlik vermek istenirse ultrasonikliposuction ( VASER ) kullanılabilir. En sık gözden kaçan bölgeler yan ve arka taraflardır. Genellikle hep ön yüze odaklanılır. Arka ve yanlara da çok dikkat etmek gerekir. Bazı olgularda öndeki problemler kadar sırtta oluşan sarkmalar büyük sorun oluşturabilirler.

Eğer yağ fazlalıklarına göbek altında cilt fazlalığı da eşlik ediyorsa göbek altındaki fazla cilt çıkarılır. Göbek üstü ve diğer bölgelerden yağ sadece alınır. Eğer karın kasları da gevşekse bu esnada bunlarda sıkılaştırılır. Bir bölgeden doku çıkarılırsa iz oluşur. Bu iz ameliyat öncesi planlama yapılırken hastanın tercih ettiği bir bikini yada iç çamaşırının altına yerleştirilerek saklanır.

Hangi Anestezi Yöntemi tercih edilir?

Karın estetiği ameliyatlarında deneyimli anestezistler tarafında uygulanan genel anestezi tercih edilir.
Karın estetiği ameliyatı ile beraber diğer estetik ameliyatlar uygulanabilir mi?
Eğer uygun bir hasta olursa meme estetikleri yapılabilir, bacaklarda bulunan yağ fazlaları liposuctionla alınabilir. Genital estetikler birlikte yapılabilir.

Tam karın estetiği ameliyatında karın ön yüzündeki tüm cilt fazlalığı altındaki yağlarla beraber çıkarılır. Gerekli bölgelerdeki yağlar liposuctionla alınır. Karın kaslarındaki gevşeklikle varsa gerginleştirilir. Yeni bir göbek deliği hazırlanılır.

Karın estetiği ameliyatlarında diren kullanımı?

Diren kullanımı olgudan olguya değişir. Yeni cerrahi teknikler diren kullanımını azaltılmıştır ancak yinede ihtiyaç olursa kullanılır. Direnden gelen sıvı miktarı azalınca da ağrısız biçimde çıkarılır.

Ameliyat esnasında hastanın bacakları toplardamarlarda pıhtı oluşumunu önlemek için baskılı bir şekilde sarılır ve karın da meydana gelen gerilmeyi azaltmak için beli biraz bükülür. Ameliyatı takiben baskılı bir giysi ( korse) giydirilir. Bu işlemdeki amaç ölü boşlukları ve doku şişmesini azaltmaktır.Ameliyat sonrası ağrıyı gidermek için hem liposuction sıvılarının içine hem de sıkılaştırılan kas içine ağrı kesici koyulabilir. Ayrıca damar yoluyla daha sonrada ağızdan ağrı kesici ilaçlar verilebilir.

Karın estetiği ameliyatı sonrası hastamız nelere dikkat etmelidir?

İlk hafta hastanın yürüme esnasında koruma için belini hafif bükmesi önerilir. Özellikle ilk günlerde hemen ayağa kalkmamalı önce yatak kenarında oturmalı sonra yavaş, yavaş yatak kenarında kontrollü bir yürüme yapmalıdır. İlk hafta özellikle dikkatli bir şekilde dinlenmelidir. Bu esnada bol sıvı almalı, hafifçe öksürerek balgam çıkarmalı, proteinden zengin beslenmelidir.

İkinci hafta hafif aktiviteler ve iş yaşamı başlayabilir ancak aşırı egzersizden mutlaka kaçınmalıdır. Üçüncü hafta Şişler azalmaya başlar.
Dört ile altı hafta arası tamamen normal aktiviteler başlayabilir ama aşırı egzersiz için doktorla konuşmak gerekir. Elde edilen karındaki yeni güzel form belirginleşir.
Altı ay sonrası kalan tüm şişkinlikler kaybolur ve sonuç ortaya çıkar.

Karın estetiği ameliyatından sonra dikişler kaçıncı günde alınır?

Karın germe ameliyatında gizli dikiş kullanılır alınmasına gerek yoktur dikişler kendi erir

Baskılı iç giysiler yada korse ne kadar süre giyilir?

Önerilen 4 hafta devamlı , 8 haftada geceleri giyinilmesidir. Ancak bu süreler kişiden kişiye değişebilir.

Karın estetiği ameliyatlarının sonuçları kalıcı mıdır?

Sağlıklı bir yaşam biçimi ve aşırı miktarda kilo alınmadığı sürece karın estetiği ameliyatlarının güzel sonuçları uzun sürelidir.

Taksit Seçenekleri

Yurt içi Turlarımız

Yurtiçi Turlarımızdan Kareler