Estetik Göz Kapağı Ameliyatları

Göz kapağı ameliyatı
2.100 $'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
  • TUR DETAYLARI
  • FOTOĞRAFLAR
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ
  • GALERİ

Sarkmış ve şişmiş göz kapakları tüm yüzün yaşlı, hüzünlü ve yorgun gözükmesine neden olur. Estetik göz kapağı ameliyatlarında yada blepferoplasti ameliyatında göz kapaklarındaki sarkmış cilt ve yağı çıkarılarak gözlere canlılık verilir. Bazı olgularda yağın bir kısmı derinleşmiş bölgelerin üzerine yayılır. Göz kapağı estetiği ile göz çevresinde parlaklık ve gençlikle beraber göz kapağının sarkması düzeltilerek görme alanı sorunları da giderilir.

Estetik Gözkapağı ameliyatlarından önce nelere dikkat etmek gerekir?

Genel bir göz muayenesi yapılmalıdır. Eğer estetik gözkapağı ameliyatı olacak kişide göz kuruluğu varsa, ameliyat sonrası sarkmalar kaldırılınca gözler daha da büyüyeceği için, göz kuruluğu belirgin hale gelir ve bu durumda yapay göz damlası kullanılabileceği unutulmamalıdır. Gözkapaklarında şişkinlikler karaciğer, böbrek ve guatr hastalıklarına bağlı da oluşabilmektedir. Bu nedenle kişiler ameliyat öncesi iyice araştırmalıdır.

Göz kapağı ameliyatlarında iz kalır mı?

Göz kapaklarındaki cilt vücudumuzun en ince ciltlerindendir. Uygun şekilde yerleştirilen kesiler eğer sıra dışı bir yara iyileşme problemi olmazsa iz kalmaz.

Üst Göz kapağı estetik ameliyatı ile hangi sorunlar düzelir?

Üst göz kapağındaki deri fazlalığı düzeltilir. Ayrıca özellikle üst kapağın iç kenarında ve orta kısmında bulunan yağlara bağlı şişkinlikler ameliyat sonrası kaybolur. Kaşlar bu esnada arzu edilirse kaldırılabilir. Hatta kaşların arasında bulunan öğretmen çizgisi de olarak isimlendirilen dikey kırışıklıklar, onları oluşturan kaslara müdahale edilerek düzeltilir. Göz kapaklarının kendisinin sarkarak göz bebeğini örtmesine pitoz denilir. Bu sorun da, üst göz kapağı estetiği esnasında düzeltilerek, görme alanı genişletilebilir.

Alt Göz kapağı estetik ameliyatı ile hangi sorunlar düzeltilir?

Alt göz kapaklarındaki deri gevşeklik ve kırışıklıkları giderilir. Göz kapağında şişkinlik yaratan fazla yağ torbalarının hepsi çıkarılmaz bir kısmı göz yaşı oluğu denilen alt göz kapağı ile yanak arasında uzanan ve bizi yorgun , yaşlı gösteren çukuru doldurmak için kullanılabilir.

Göz kapaklarının birleşim yerlerinin seviyesi estetik göz kapağı ameliyatlarında önemli midir?

Her iki göz kapağının iç ve dış tarafta birleşim yerlerinin, birbirleri ile olan ilişkileri de estetik olarak önemlidir. Dış kenarın, iç kenardan daha yüksek olması daha dinlenmiş, genç ve çekici bir görünüm verirken, tersi yorgun, yaşlı, mutsuz bir ifade verebilir. Gözkapağı estetik operasyonu esnasında, göz kapakları birleşim dış kenarı, iç kenara göre yükseltilebilir.

Estetik Göz kapağı ameliyatlarından sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Dikişler alınana kadar baş yukarıda durmalı, hasta çok eğilmemelidir. Dikişler genellikle 5-7. günde alınır. İlk birkaç gün şişme ve rahatsızlık hissi olabilir. Buz uygulaması dikkatlice yapılabilir. Ağrı kesiciler kullanılabilir. Takip eden 2-3 hafta içinde tüm aktiviteler rahatça yapılabilir. Ameliyat sonrası dönemde göz kapakları güneşten korunmalı, güneş gözlüğü ve güneş kremi kullanılmalıdır.

Estetik Göz kapağı ameliyatları diğer estetik operasyonlarla beraber yapılabilir mi?

Estetik Göz kapağı ameliyatları ile beraber yüz germe, kaş kaldırma, yanak ve çene büyütme ameliyatları yapılabilir.

Taksit Seçenekleri

Yurt içi Turlarımız

Yurtiçi Turlarımızdan Kareler