Estetik Kulak Ameliyatları

Kulak güzelleştirme işlemi
2.000 $'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
  • TUR DETAYLARI
  • FOTOĞRAFLAR
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ
  • GALERİ

Estetik Kulak Ameliyatları Ankara

Estetik kulak ameliyatlarına otoplasti diye de isim verilir. Sıklıkla yelken kulak yani prominent ear sorunu için yapılır. Ayrıca kepçe kulak (cup ear), Mr Spak kulağı diyede isimlendirlen (crypto ear) sivri kulak problemleri düzeltilir Büyük kulaklar (makro ear) küçültülür.

Estetik kulak ameliyatları zaman yapılmalıdır?

Çocuk benlik bilincine sahip olmadan yapılması uygun olabilir diye düşünüyorum. Maalesef çocukların dünyası büyüklerinkinden daha acımasızdır. Meraklı gözlerle arkadaşlarındaki kusurları arayan ve hatta uzatılmış saçların altında bile bulan çocuklar bu kusurları tekrar tekrar söyleyerek problemi olan çocuğun okul ya da okul dışı başarısını önemli oranda azaltabilirler. Fiziksel olarak da kulağın büyümesinin tamamlanması beklenir. Kulak diğer organlardan farklı olarak büyümesini erken yaşlarda tamamlar bu genellikle 5-6 yaşlarında olur.

Ameliyat genel anesteziyle mi yoksa lokal anesteziyle mi yapılmalıdır?

Erişkinlerde lokal anesteziyi tercih edilir çünkü ameliyat esnasında uygun cerrahi düzeltmeleri gerçekleştirdikten sonra cildi kapamadan hastaya sonucu göstermek ve onayını almak hem hasta hem de hekim için çok yararlı olabilir. Ancak çocuklarda bu mümkün olmayacağı için genel anestezi ile ameliyat yapılmalıdır.

Yelken Kulak Problemi tek bir dikiş kullanılarak tamamen çözülebilir mi?

Tek bir dikiş kullanılarak yapılan tedavi girişimleri sorunu hafifletebilir ancak tamamen çözemezler. Bu dikiş kulağın orta bölümüne yerleştirildiği için kulak kepçesinin üzerindeki ve kulak memesindeki sorun çözülemez, telefon kulak denilen eski telefonların ahizesine benzer bir görünüm oluşur.

Yelken Kulak Ameliyatlarından sonra görünür iz olur mu?

Benim tercih ettiğim yöntemde kesi kulak ön yüzünde değil de arka yüzünde yapılıyor, bundan dolayı ameliyat sonrası görünür iz kalmaz.

Ameliyat sonrası süreç nasıl geçer?

Ameliyat sonrası 1 gün pansuman kontrol amacıyla açılır. Takip eden 5-7 gün pansuman devamlı bir kulak bandanası ile korunur daha sonra geceleri bandana takılır bundaki amacımız ameliyat edilen kulakları dış travmalardan korumaktır.

Taksit Seçenekleri

Yurt içi Turlarımız

Yurtiçi Turlarımızdan Kareler