Balkanlar Turu Her Şey Dahil Otobüsle

7 Gece 9 Gün , Yarım Pansiyon , Otobüs ile Gidiş Dönüş
0 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ
 • GALERİ
FARKIMIZ
****TÜM GÜNDÜZ TURLARI, TEKNE TURLARI AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL****
 

**** TÜM GÜNDÜZ TURLARI VE TEKNE TURLARI DÂHİL ****
6 gece 4* Otel 1 gece Boutique Otelde konaklama,
8 Sabah kahvaltısı ücrete dâhil
7 Akşam yemeği ücrete dâhil
Makedon Gece Eğlencesi ücrete dâhil

Ayrıca;
Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları 
Nea Karvali'de sabah kahvaltısı ücrete dâhil 
Selanik ve Atatürk Evi Turu ücrete dâhil
Matka Kanyonu Turu ücrete dâhil
Dubrovnik turu
 ücrete dâhil 
Ohrid Gölü Tekne Turu ücrete dâhil
St Naum Turu ücrete dâhil
Blagay Sarı Saltuk Turu ücrete dâhil
Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu ücrete dâhil
Sofya Turu
 ücrete dâhil 
 


Hareket Noktaları
14:30 - Kızılay Atatürk Bulvarı Gama İş Merkezi Önü
14:35 - Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
14:40 - Söğütözü Armada Önü
14:45 - Odtü Köprüsü Altı
14:50 - Bilkent Köprüsü Altı
14:55 - Ümitköy Köprüsü Altı
15:00 - Koru Sitesi Migros Karşısı
15:10 - Eryaman Optimum Önü
21:15 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:00 - Mecidiyeköy Migros Önü
22:30 - Bakırköy Ömür Plaza Önü

1. GÜN
Ankara'dan Hareket
Ankara'dan Hareket

2. GÜN
Yunanistan, Kavala, Selanik, Üsküp
Kavala ‘ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı için Nea Karvali'de mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesini gördükten sonra şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Üsküp e yola çıkıyoruz. Varisimiz ardından Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı bulunmaktadır. Ayrıca Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp' teki otelimizde. 

Farkımız: Selanik Şehir Turu ücrete dâhil 
Sabah Kahvaltısı: Kavala Nea Karvali'de ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Aristoteles meydanında Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe / set menü ücrete dâhil 
Para Birimleri: Yunanistan - Euro, Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro: 61,5 Denar ) 
Rota: Ankara-İstanbul(450 km), İstanbul-Kavala(445 km), Kavala – Selanik (136 km) , Selanik-Üsküp (245 km) 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

3. GÜN
Makedonya, Üsküp, Tetova(Kalkandelen), Struga, Ohrid
Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası erken saatlerde Üsküp’ten Ohri'ye hareket. Eşsiz güzelliği ile bilinen ücrete dâhil Matka Kanyonu yürüyüşümüzden sonra Tetova(Kalkandelen) ‘ ya doğru yol alıyoruz. Burada Alaca Camii'ni ziyaret ettikten sonra Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Struga’yı panoramik olarak görerek Ohride varıyoruz.. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klement Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dünyaca ünlü Ohrid incileri alışverişi için yörenin en ünlü inci üreticilerinden Taneski ailesini ziyaret ediyoruz. Ücrete dâhil Ohrid Gölü Tekne Turundan sonra otele varış ve yerleşme… Akşam yemeği sonrasında otelimizde ücrete dahil Makedon gece eğlencesine katılıyoruz. Konaklama Ohri’de ki otelimizde.

Farkımız: Matka Kanyonu turu ücrete dâhil 
Farkımız: Ohrid Gölü Tekne Turu ücrete dâhil
Farkımız: Makedon Gece Eğlencesi ücrete dâhil
Sabah Kahvaltısı: 
Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü ücrete dahil olarak alınacaktır.
Para Birimleri: Makedonya – Denar ( Ort. 1 Euro: 61,5 Denar ) 
Rota: Üsküp-Matka (19 km), Matka – Tetova (61 km) , Tetova - Struga (132 km) , Struga – Ohrid (19 km) 
Otele Giriş Saati: 19.30

4. GÜN
Makedonya, Ohrid, Arnavutluk, Tiran, Podgorica, İşkodra
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından erken saatlerde Ohrid’den Tirana yola çıkış. Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Ücrete Dahil St.Naum Turunda Ohrid’den ayrılarak 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik olarak İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Farkımız: St Naum Turu Ücrete Dâhil 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği:Otelimizde açık büfe / set menü ücrete dâhil
Para Birimleri: Makedonya – Denar ( Ort. 1 Euro: 61,5 Denar ) , Arnavutluk – Lek ( Ort. 1 Euro: 135 LEK ) , Karadağ - Euro 
Rota: Ohrid-St.Naum (29 km), St.Naum – Tiran (140 km) , Tiran - İşkodra (94 km) 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19.30

5. GÜN
Karadağ, İşkodra, Budva, Kotor, Hırvatistan, Dubrovnik, Trebinje
Sabah kahvaltısı sonrası, ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hâkim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Ücrete Dâhil Dubrovnik Turunda bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer... Konaklama Trebinje veya çevresindeki otelimizde. 

Farkımız: Dubrovnik Turu Ücrete Dâhil 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe / set menü ücrete dâhil
Konaklama: 
Hotel Acimovic 4* Trebinje >> İncele
Hotel Belleuve 4* Trebinje >> İncele
Hotel Leotar 4* Trebinje >> İncele
Trebinje / Medigorje / Hotel Leotar 4* / Hotel Acimovic 4*/ Hotel Bellevue 4* / Hotel Mogorjelo 4* vb. 
Para Birimleri: Karadağ – Euro, Hırvatistan – Kuna ( Ort.1 Euro: 7 Kuna ), Bosna Hersek – Konvertible Marka (Ort.1 Euro=1.95 KM) 
Rota: İşkodra-Budva (86 km), Budva – Kotor (23 km) , Kotor - Dubrovnik (90 km) , Dubrovnik – Trebinje (31 km) 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21.00

6. GÜN
BosnaHersek, Trebinje veya (Neum), Poçitel, Blagay, Mostar, Saraybosna
Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitele uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostara varıyoruz. Burada Ücrete Dâhil Blagay Turumuzu gerçekleştiriyor ve içinde Alperen Tekkesinin de bulunduğu Avrupa'nın en büyük temiz su kaynaklarından olan Blagay kaynaklarını geziyor ve Mostar şehir merkezine ulaşıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin 
inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmet Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır…. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya hareket. Varis sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.... Turumuz esnasında meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Akşam yemeği sonrasında konaklama Saraybosna’da ki otelimizde. 
 
Farkımız: Blagay Turu Ücrete Dâhil 
Farkımız: Poçitel Turu Ücrete Dâhil
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği:Otelimizde açık büfe/set menü ücrete dahil olarak alınacaktır.
Para Birimleri: Bosna Hersek – Konvertible Marka ( Ort. 1 Euro: 1.95 KM ) 
Rota: Trebinje-Poçitel (108 km), Poçitel – Blagay (23 km) ,Blagay - Mostar (12 km), Mostar– Saraybosna (126 km) 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 20.00

7. GÜN
Bosna Hersek Saraybosna, Sırbistan Belgrad
Sabah kahvaltımız ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Dünya edebiyat tarihine geçmiş olan Dirina Irmağı boyunca yapacağımız yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Silahtar Damat Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır…. Ücrete Dâhil Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu sonrasında otelimize transfer. Konaklama Belgrad’daki otelimizde. 

Farkımız: Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu Ücrete Dâhil 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Saraybosna – Belgrad arası rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman. 
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe / set menü ücrete dâhil 
Para Birimleri: Bosna Hersek - Konvertible Marka ( Ort. 1 Euro: 1.95 KM ) , Sırbistan – Dinar ( Ort. 1 Euro: 115 Dinar ) 
Rota: Saraybosna – Belgrad (284 km) 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

8. GÜN
Bulgaristan Sofya
Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya yola çıkış... Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Rotondo Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Bulgar gece eğlencesi (40 Eur). Konaklama Sofya’da otelimizde.
 
Farkımız: Sofya Turu ücrete dâhil
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Sofya’da rehberin belirleyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman... 
Akşam Yemeği:Otelimizde açık büfe / set menü ücrete dâhil
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva ( Ort. 1 Euro: 1.95 Leva ) 
Rota: Belgrad - Sofya (393 km) 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

9. GÜN
Bulgaristan Sofya, Plovdiv, İstanbul, Ankara'ya Varış
Sabah kahvaltımız ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest Zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul üzerinden Ankara’ya varışımızı sağlayarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Farkımız: Plovdiv turu ücrete dâhil 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe ücrete dâhil 
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Ekstra / Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisinde 
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva ( Ort. 1 Euro: 1.95 Leva ) 
Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – İstanbul ( 258 km), İstanbul-Ankara((430km) 
İstanbul Varış Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21.00 
Ankara Varış Saati: 03.00
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Programda yazan tüm çevre ve şehir turları
 • Damak tadımıza uygun tüm akşam yemekleri 
 • Tüm müzelere giriş ücretleri (programda belirtilen müzeler) 
 • Bölgede özel tur araçları ile tüm ulaşımlar-transferler 
 • İlk gün Kavala’da sabah kahvaltısı,
 • Otellerde alınacak 7 akşam yemeği
 • Makedon gece eğlencesi 
 • Otellerde açık büfe tüm sabah kahvaltıları 
 • Ankara’dan itibaren tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri 
 • Bazı bölgelerde yerel rehberlik hizmetleri 
 • Şehir ve otel vergileri 
 • Check Point, otopark, otoban ücretleri 
 • Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri 
 • Vapur, feribot geçişleri 
 • Tekne Turları
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yeşil Pasaporta Vize Yok Vize Ücreti(135€) 
 • 15 TL yurt dışı çıkış harcı 
 • İçecekler, 
 • Öğle yemekleri,
 • Gece eğlenceleri (Makedon gece eğlencesi hariç),
 • Seyahat Sigortası (Tur boyunca yanınızda olması tavsiye edilir),
 • Şoför bahşişleri (Tavsiye Edilen Kişi Başı Günlük 1 Euro)

Taksit Seçenekleri

Galeri

Turlardan kareler