ÜNİVERSİTELER VE ÜNİVERSİTE KABULÜ

Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için üniversite kayıtlarını sağlayarak yerleştirmektir

- Üniversiteye tüm yerleştirme ve kayıt işlemlerini aşağıdaki yollarla gerçekleştiriyoruz:

* İlk üniversite girişi kayıdını yapıp  ve öğrenciye göndermektir
Talep edilen tutarın ödendikten  sonra ikinci kabul gönderilir.

- lise Sertifikasının Türkiye'deki Eğitim Müdürlüğünden Eşdeğeri (denklik yaptırmak):

* Öğrenciye, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki lise sertifikası “denkliğin''ı nasıl eşitleyeceği  ile ilgili veya eşlik etmesi konusunda yardım ederek rehberlik etmektir

- Öğrenciye  Özel , taşımacılığı için% 50 indirim kartını temin etmektir:

* Öğrenciyi indirimli transfer kartını çıkartma merkezine yönlendirip eşlik etmektir
Toplu taşıma ücretlerinden % 50 indirim elde etmektir.

- Öğrencinin oturum izni temin etmektir

* Öğrenciye gerekli belgeler hakkında rehberlik etmek.
* En iyi sağlık sigortası şirketlerinde% 80 indirim ile sağlık sigortası temin etmektir

- Öğrencinin kalacağı konut bulmaya  yardım ederek aşağıdaki yollarla gerçekleştiriyoruz

* kurumumuzla anlaşan Özel öğrenci yurtları ile.
* Üniversite yurtları aracılığıyla yurdu sağlamaktır
* Üniversite çevresinde kiralık olan  evlerinden biri tutarak konutu temin etmektir

- Kayıdı tamamlamk üzere  gerekli tüm belgelerin çevirimesi :

* Öğrenciye üniversiteye kadar eşlik etmektir.
* Üniversitedeki Öğrenci İşleri Dairesinde Tercümenlik yapmaktır.
* Öğrenci işlerinde de  kayıt işleminin tamamlanmasıdır.
* Öğrenci kimliğini elde etmek.
*Öğrenciyi eşlik ederek  fakülteyi tanıtmak.

Türkiye'de Okumanın Avantajları
 

10 Yıl Önce, Türkiye’deki Üniversiteler  Sayısının 76’dan  146' Üniversiteye  Yükselmesiyle Beraber Artık    Tüm Türkiye Şehirlerinde Üniversiteler Yer Almaktadır   . 2010 Yılında Üniversite’da Öğrenci Sayısı  3 Milyon Ve 107 Bin Öğrenciye Ulaşırken Eskiden Öğrenci Sayısı 2 Milyon 949 Idi , Üniversite Öğretim Üye Sayısı  İse Yaklaşık 77.100 Bindir.

Dünyanın En İyi 500 Üniversiteleri Arasından Altı Türk Üniversitesi Seçilmişken   Üniversitelerin Geri Kalanı  Dünya Çapında Iyi Sıralar  da Almaktadır.

Böylece Türkiye  Okunacak  En Uygun Ülkelerden Biridir.

Türkiye, Avrupa ile Asya'kıtasını Birbirlerine Bağladığı için Stratejik Bir Konumdadır.

Türkiye'nin Tarihi Yayılımı Ve Antik Uygarlığı herkes tarafından  iyi Bilinmektedir , Hem Asya Hem De Avrupa'nın Bir Parçası Olarak Geniş Bir iklim Ve Coğrafi Çeşitlilikten Yararlanmaktadır.

 Bu Konum Sayesinde, Türkiye İpek Yolu Ve Baharat Rotası Boyunca Yer Alan Önemli Bir İş Merkezi Olmuştur Ve Olmaya Devam Etmektedir Ve Aynı Zamanda Yurtdışında Okumak Isteyen Öğrenciler Için İdeal Bir Destinasyondur.

Günümüzde İse , Uzak Bölgelerdekiler De Dahil Olmak Üzere Ülke Genelinde Farklı Kültürlerin Etkilerini Kolayca Görmek Mümkündür.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923’te Kurulmasından Bu Yana Türkiye, Özgür Ekonomik Sistem Çerçevesinde Ve Batı Ülkeleri  Ve Dünyayla Olan Uluslararası Ve Ticari İlişkileri Çerçevesinde Halkın Refahına Yönelik Başarılı Adımlar Atmaktadır


TÜRKIYEDE YAŞAM;

Türkiye, öğrencilere rahat ve misafirperver bir ortam sunmaktadır ve pek çok üniversite yabancı öğrencilerin Türkiye'deki hayata adapte olmalarına yardımcı olup danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

KONUT:

Türk üniversitelerinin çoğu her türlü konutu sağlama imkanı vardır. Her üniversitenin ayrı ayrı sahip olduğu yurtlar vardır ve özellikle büyük şehirlerde, diğer öğrencilerle birlikte apartman ev kiralamak gibi konutlara başka bir alternatif vardır.
Öğrencilere oda tipine, kişi sayısına ve öğüne gore ücreti değişen üniversite yurt imkânı sunulmaktadır.
Dış konut da mevcuttur ve fiyat ortalaması bir bölgeden diğerine farklılık göstermektedir.

YEMEK:

Üniversitelerin çoğu kaliteli yemekler, çeşitli seçenekler ve uygun fiyatlar sunmaktadır, kampüslerin yakınındaki kafe ve restoranlar kampüs dışı yemek için diğer seçeneklerdir ve dilerseniz kendiniz için yemek hazırlayabilirsiniz.

Ortalama yaşam maliyeti:

Yabancı bir öğrencinin aylık yaşama masrafları, öğrencinin yaşam tarzına bağlı olarak, en az 500 ABD Doları ile 600 ABD Doları arasında değişmekte olup, her Okuma dönemi için kitap ve idari ücret yaklaşık 100-150 ABD Doları arasındadır.

Ulaşım:

Toplu taşıma araçları her zaman otobüs, dolmuş, minibüs ve metro ile kullanılabilir. Tüm öğrenciler şehir içi ve dışındaki seyahatleri sırasında ucuz özel tarifelerden yararlanma hakkına sahiptir.

Bilimsel araştırma:

Bugün Türkiye'de 70 bin bilimsel araştırmacı var ve geri kalanının eklenmesi ile birlikte araştırmacı sayısını 150 bine geliyor, ancak bu rakam yeterli değil, çünkü Almanya'ya bakarsak, nüfusu yaklaşık 82,5 milyon olan bu rakamın 500 binden fazla araştırmacı içerdiğini görüyoruz.
Türkiye'nin 2009 yılında araştırma ve bilimsel araştırma bütçesini 8,5 milyar liraya çıkardığı ve bu nedenle araştırma ve bilimsel çalışmalara ayırdığı payları iki katına çıkardığı için OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü )ülkelerinden daha hızlı hale geldiğini belirtmekte fayda var.

yüksek kaliteli Okuma seviyesi:

Türk üniversitelerdeki eğitim ve öğretim kadrosunun kalitesi, size küreselleşme çağında yetişmeniz için gereken becerileri edinmeniz için fırsatlar dünyası sunuyor. Türkiye'deki üniversiteler, dünyanın farklı ülkelerinden gelen tüm disiplinlerde en iyi doktorlara sahiptir.

Türk üniversiteleri ve tanınmaları :

Türk üniversitelerinin vermiş olduğu derece ve sertifikalar dünyanın birçok yerinde tanınır, ülkenizdeki yetkili eğitim otoritelerine danışarak, Türkçe derece ve sertifikaların tanınması hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Modern kampüsler ve eşsiz olanaklar:

Üniversite kampüsleri arasında, bilginin farklı yönlerine ulaşmak için araştırma yapabileceğiniz ve çalışabileceğiniz kütüphaneler ve ileri düzey laboratuarlar bulunmaktadır. Ayrıca spor ve kültürel tesisler, kulüpler ve çeşitli eğlence tesisleri aracılığıyla Türkiye'de öğrenci olmanın keyfini çıkaracaksınız.

 

Modern kampüsler ve eşsiz olanaklar:

 

Üniversite kampüsleri arasında, bilginin farklı yönlerine ulaşmak için araştırma yapabileceğiniz ve çalışabileceğiniz kütüphaneler ve ileri düzey laboratuarlar bulunmaktadır. Ayrıca spor ve kültürel tesisler, kulüpler ve çeşitli eğlence tesisleri aracılığıyla Türkiye'de öğrenci olmanın keyfini çıkaracaksınız.

 

Kültürel Çeşitlilik:

 

Çeşitlilik servet  ve şarkı söylemek gibidir  Türkiye’nin üniversitelerinde  , Doğu ve Batı, bir arada bulacaksınız  ,öğrencilerin kültürel çeşitliliğinin yanı sıra, Asya ve Avrupa özelliklerinin bağdaştiğini göreceksiniz . Türkiye üniversiteleri, binlerce farklı ülkeden gelenler  öğrencilerin  sayıları artıyor.

Üniversiteler